niedziela, 9 kwietnia 2017

Śpij spokonie Rachel Abbott

Kobiety często marzą-- chciałabym aby ktoś  pokochał mnie tak bezgraicznie. I czasem sprawdza się powiedzenie- uważaj o co prosisz , bo możesz to dostać.
Miłość może być szczęściem, radością, spełnieniem, ale może też być obsesją. Chorobą, która niszczy tę drugą osobę. Może być więzieniem.  Główna bohaterka właśnie takiej miłości doświadczyła.
Olivia, która sporo w życiu przeszła. Po kolejnych katastrofach- odejście ukochanego, śmierć obojga rodziców- w końcu znajduje, jak jej się wydaje bezpieczną przystań w ramionach mężczyzny, który nie tylko idzie jej z pomoca, ale także akceptuje jej córeczkę i przede wszystkim ją samą kocha bezgranicznie.
Robert Broks wydaje się idealnym małżonkiem, oddanym, pomocnym, kreującym jej świat na lepszy, szczęśliwszy. Z jej córeczą oraz z ich dwoma wspólnymi synami tworzą idealną rodzinę.
Bohaterka z pozoru wiedzie iddylliczne życie, jednak nie do końca wszystko jest tak jak się wydaje.
Kiedy któregoś dnia Olivia znika wraz z dziećmi bez śladu, zrozpaczony mąż zawiadamia policję. Rozpoczynają się dramatyczne poszukiwania. Na jaw wychodzą coraz to nowe aspekty z  życia rodziny i jak się okazuje pod tą historią zdaje się kryć bardziej mroczna opowieść. Robert też wydaje się być innym niż ten na którego się kreuje.
Czy Olivię i jej dzieci uda się odnaleźć nim będzie za późno? i kto tak naparwdę jest winien, kogo należy się obawiać, a komu można zaufać i kto zagraża dzieciom...
Książka wciągająca, mroczna, trzmająca w napięciu. To kolejny przeczytany przeze mnie tom autorstwa Rachel Abbott i z pewnością sięgnę po następne.

"Śpij spokojnie" Rachel Abbott
tytuł oryginału- Sleep Tight, Przełożyła Anna Rogulska
wydawnictwo Filia, 2017

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz